27 wrzesień 2022

Śmiertelne zdarzenie drogowe z udziałem pieszego

zdjęcie: Śmiertelne zdarzenie drogowe z udziałem pieszego / pixabay/3316870
Pabianiccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 52-letni mieszkaniec Pabianic. Na ulicy Lutomierskiej samochód osobowy potrącił pieszego, który wszedł na jezdnię z pobocza. Na skutek odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu. Niestety nie posiadał na sobie elementów odblaskowych. Apelujemy o rozsądek.
REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce 26 września 2022 roku około godziny 19.30 na ulicy Lutomierskiej w Pabianicach. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 24-letni kierujący samochodem kia ceed potrącił pieszego, który wszedł z pobocza na jezdnię. W wyniku poniesionych obrażeń, pomimo prowadzonej reanimacji, 52-letni pieszy zmarł na miejscu. Kierowca samochodu był trzeźwy. Niestety pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają pabianiccy policjanci.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami odblaski powinniśmy nosić po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jednak dbając o swoje bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo naszych bliskich tego rodzaju elementy powinniśmy zakładać nawet poruszając się w obszarze zabudowanym. Pamiętajmy, że w takich warunkach jakie mamy obecnie jesteśmy dla kierujących prawie niewidoczni. Kamizelka odblaskowa, czy opaska będzie być może dla naszych bliskich najlepszym prezentem.

Mówiąc o elementach odblaskowych warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

podkom. Ilona Sidorko

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Pabianice
0.9°C
wschód słońca: 07:34
zachód słońca: 15:33
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pabianicach

kiedy
2022-12-10 17:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-12 18:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-18 18:00
miejsce
Gminny Ośrodek Kultury, Rzgów,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-13 19:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany