16 listopad 2021

Pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK; trzy osoby poszkodowane

zdjęcie: Pożar w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK; trzy osoby poszkodowane / fot. PAP
fot. PAP
Trzy osoby zostały poszkodowane w pożarze, który wybuchł we wtorek o godz. 10.30 w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK w Gdańsku. Akcja gaśnicza jest już zakończona. Na miejscu czynności prowadzi policja i prokurator.
REKLAMA

Jak powiedział PAP oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Jacek Jakóbczyk, pożar w nowym budynku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK w Gdańsku przy ul. Smoluchowskiego jest ugaszony.

Policja, która jest na miejscu, wyjaśnia przyczynę powstania ognia. Pożar wybuchł na ostatnim piętrze w pomieszczeniu technicznym oddziału pneumonologii w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK ok. godz. 10.30.

Alarm został wszczęty po uruchomieniu się systemu sygnalizacji pożarowej.

Podczas akcji ratowniczej ewakuowano też pacjentów oddziałów alergologicznego i dermatologicznego. Jak podała straż pożarna, łącznie ratownicy ewakuowali ok. 50 osób, choć przed budynkiem w pewnej chwili stało blisko 300 osób.

"Na skutek pożaru zostały poszkodowane trzy osoby. Wszystkie są obecnie przytomne. Obrażenia są związane z przebywaniem w zadymionych pomieszczeniach" - dodał Jacek Jakóbczyk.

W akcji gaśniczej brało udział 15 zastępów straży pożarnej.

Po ugaszeniu ognia jest zamknięty oddział położniczy UCK w Gdańsku. Porodówka może być niedostępna przez co najmniej kilka godzin, bo została zalana jedna sala i korytarz.

Jak dowiedziała się PAP, nie ma tam większych szkód, które by uniemożliwiły pracę oddziału.

"Na chwilę obecną nie mamy informacji o wysokości strat. Czekamy na te dane ze szpitala" - powiedział PAP Jakóbczyk.

Nowe budynki Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK w Gdańsku zostały oddane do użytku latem tego roku. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Pabianice
-0.6°C
wschód słońca: 07:27
zachód słońca: 16:23
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pabianicach

kiedy
2023-02-04 18:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-10 18:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 18:00
miejsce
Gminny Ośrodek Kultury, Rzgów,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 18:00
miejsce
Gminny Ośrodek Kultury, Rzgów,...
wstęp biletowany